Siatkówka jest drugą po piłce nożnej popularnością w Polsce. Siatkówka to sport, który można uprawiać przez cały rok, zarówno w pomieszczeniach zamkniętych, jak i na plaży w ramach siatkówki plażowej. Siatkówka to świetny sport do uprawiania, który pomaga spalić kalorie.

Liczba kalorii, które spalasz grając w siatkówkę zależy od kilku czynników, w tym od Twojej wagi, długości gry i intensywności. Nasz kalkulator siatkówki pomoże Ci określić, ile kalorii możesz spalić podczas uprawiania tego sportu.

Dwie kolumny Pionowo Poziomo

Kalorie spalone podczas gry w siatkówkę

Wynik

} } } } } }

Twoje zgłoszenie serwisowe zostało zakończone!

Twoje zgłoszenie zostało wysłane na Twój adres e-mail. Opublikowano na: } Payment Method: } }: } Utwórz nowe wyliczenie

Jak korzystać z kalkulatora siatkówki?

Nasz kalkulator siatkarski obliczy liczbę kalorii, które możesz spalić grając w siatkówkę halową lub plażową. Wprowadź swoją wagę i jak długo ćwiczyłeś, aby uzyskać wyniki. Następnie możesz wybrać rodzaj aktywności, którą chcesz wykonywać.

Oto przewodnik krok po kroku, jak korzystać z kalkulatora:

  • Wprowadź swoją wagę
  • Możesz wybrać pomiędzy siatkówką rekreacyjną, siatkówką profesjonalną i siatkówką plażową. Możesz wybrać pomiędzy siatkówką rekreacyjną, siatkówką plażową i siatkówką profesjonalną.
  • Wprowadź całkowitą liczbę minut (całkowity czas gry)

Jak działa kalkulator siatkarski?

Ten kalkulator da realistyczne oszacowanie, ile kalorii spalisz, bez względu na rodzaj gry. Nasz kalkulator wykorzystuje MET, czyli Metabolic Equivalent Task, aby określić, ile kalorii spalisz podczas gry w siatkówkę. Wartość MET jest używana do określenia energii wymaganej do różnych działań, takich jak gra w siatkówkę.

MET jest wskaźnikiem relacji pomiędzy aktywnym metabolizmem a metabolizmem spoczynkowym. Ćwiczenie o wartości 1 MET spala taką samą ilość kalorii, jaka jest zużywana w spoczynku. Ćwiczenie o MET równym 7, takie jak siatkówka, spala 7 razy więcej kalorii w stanie spoczynku.

Gra w siatkówkę ma wiele zalet

W siatkówkę gra się zarówno w hali jak i na plaży, w wersji profesjonalnej lub amatorskiej. Siatkówka to zdrowy sport w każdej wersji. Ich listę można znaleźć poniżej:

SPALANIE KALORII

20-minutowy mecz siatkówki może spalić nawet 100 kalorii. Dzieje się tak dlatego, że podczas gry śledzisz ruchy piłki po boisku. Siatkówka znana jest również z dynamicznych zmian kierunku i oczywiście maksymalnie wysokich skoków w celu ataku lub bloku. Oznacza to, że Twoje mięśnie pracują niemal nieustannie - a to gwarantuje stałe przyjmowanie kalorii.

ZWIĘKSZENIE TEMPA METABOLIZMU

Aby zwiększyć tempo przemiany materii, należy stale zużywać energię. Można to zrobić poprzez uprawianie sportu.

Kiedy przyspieszasz swój metabolizm, energia jest rozprowadzana do wszystkich organów w optymalny sposób. Kiedy uprawiasz sport, możesz zwiększyć swój metabolizm poprzez posiadanie energii w mięśniach.

POPRAWA SYLWETKI

Ćwiczenia to świetny sposób na osiągnięcie stonowanego i atrakcyjnego ciała, co jest tym, czego pragnie większość ludzi. Podczas gry w siatkówkę używasz zarówno górnej, jak i dolnej części ciała. Koordynacja ręka-oko jest wymagana przez Twoje górne ciało, aby reagować na ruch piłki. Dolne ciało jest odpowiedzialne za generowanie mocy i szybkie poruszanie się, przy jednoczesnym zachowaniu równowagi. Podczas każdego siatkarskiego wysiłku do pracy angażowany jest również brzuch. Jest to sport, który wymaga aktywności całego ciała. Ma to pozytywny wpływ na kształtowanie sylwetki.

ZMNIEJSZENIE RYZYKA WYSTĄPIENIA NADWAGI I OTYŁOŚCI

Ćwiczenia i wydatek energetyczny zmniejszają Twoje szanse na gromadzenie tłuszczu. Dzięki temu zmniejszają się szanse na wystąpienie nadwagi lub otyłości. Oba te stany są związane z gromadzeniem tłuszczu spowodowanym złą dietą i brakiem ćwiczeń. Kiedy tkanka tłuszczowa zwiększa się, zwiększa ryzyko zawału serca lub innych problemów sercowo-naczyniowych.

Siatkówka to sport, który wymaga ciągłego ruchu. To poprawia kondycję i utrzymuje cię w formie.

Obniżony poziom stresu

Stres jest czymś, czego każdy doświadcza w pewnym momencie swojego dnia. Stres może być szkodliwy dla zdrowia. Sport, zwłaszcza uprawiany w zespole, może złagodzić stres i poprawić zdrowie psychiczne. Siatkówka wymaga skupienia, ponieważ jest to sport, który wymaga dużej koncentracji. Nie pozwalasz, aby twoje myśli dryfowały do pracy lub życia osobistego podczas wysiłku. Możesz uciec od stresu, grając w grę. Ten efekt trwa również po grze.

POPRAWA ZWINNOŚCI I SZYBKOŚCI

Twoje ruchy mogą być wolniejsze, gdy po raz pierwszy zaczynasz grać w siatkówkę. Z czasem nabierzesz doświadczenia i przyzwyczaisz się do pewnych ruchów, których nie wykonujesz tak często w życiu codziennym. Grając regularnie w siatkówkę, poprawisz swoją zwinność, szybkość i zwrotność. Przełoży się to również na inne Twoje aktywności.
Siatkówka wymaga od Ciebie szybkiego i dokładnego reagowania na zagrania przeciwnika. Dzięki temu zwiększysz swoją zwinność i szybkość.

Czy siatkówka plażowa jest dobrym sposobem na spalanie większej ilości kalorii?

Siatkówka plażowa jest bardziej intensywnym treningiem niż siatkówka halowa. Ta forma siatkówki jest bardziej wymagająca fizycznie, ponieważ wymiany są dłuższe, a poruszanie się po piasku trudniejsze. Siatkówka plażowa spala ponad dwa razy więcej kalorii niż siatkówka halowa.

Ta wersja siatkówki nie jest pozbawiona ograniczeń. Najbardziej zauważalne są warunki pogodowe. Dopóki pogoda jest dobra, możesz skorzystać i wybrać tę aktywność, aby spalić więcej kalorii.

SUMMARY

Siatkówka wymaga zwinności i sprawności fizycznej, a także dobrej koncentracji i szybkich decyzji. Jest to sport, który można uprawiać z innymi i mieć z tego wiele przyjemności. Zdecydowanie polecamy tę aktywność.

Można też dzięki niej spalić dużo więcej kalorii. Zawsze możesz sprawdzić liczbę spalonych kalorii za pomocą naszego kalkulatora.

POLECANE ARTYKUŁY

  • Ile kalorii spalisz grając w tenisa - Kalkulator
  • Ile kalorii spalasz grając w piłkę nożną?
  • Ile kalorii spalasz jeżdżąc na rowerze - Kalkulator
  • KALKULATOR DLA KALORII SPALONYCH NA MŁYNIE HANDLOWYM