Utrzymanie dobrej kondycji może być trudniejsze, gdy dni stają się krótsze, a temperatura spada. Będziesz mniej skłonny do ćwiczeń na świeżym powietrzu lub pójścia na spacer, jeśli masz mniej słońca. Twój metabolizm może spowolnić w zimie i jesieni, co może prowadzić do przyrostu masy ciała, jeśli ograniczysz swoją aktywność. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci pozostać w formie podczas chłodniejszych miesięcy.

Chociaż ćwiczenia mają wiele korzyści, wiele osób nadal prowadzi siedzący tryb życia. Niskie temperatury i jesienne szare niebo mogą nas zniechęcić do zejścia z kanapy. Nadszedł czas, aby to zmienić!

Pozytywna energia może Cię doładować!

Potrzebujesz solidnej dawki energii? Na siłownię zabierz trampki, szorty i legginsy. Nie powinieneś utknąć w rutynie. Znajdź ćwiczenia, które sprawiają Ci przyjemność. Dzięki temu zmniejszysz prawdopodobieństwo, że Twoja motywacja do ruchu zostanie pokonana przez atrakcyjną i wygodną kanapę.

Wolisz pozostać w domu? Możesz ćwiczyć w swoim salonie z domowego zacisza, kupując zestaw do ćwiczeń online. Potrzebujesz jedynie maty do jogi i stroju treningowego. Szukaj marek takich jak Labellamafia czy Under Armour, jeśli zależy Ci na wygodzie i materiałach, które odprowadzają wilgoć z powierzchni skóry. Ważne są również odpowiednio dopasowane buty! Bezpieczeństwo jest ważne, nawet jeśli trenujesz w pomieszczeniach zamkniętych.

Wybierz aktywność na świeżym powietrzu

Duża część społeczeństwa po miesiącach zamknięcia chce wyjść na zewnątrz. Zawsze dobrym pomysłem jest weekendowa wycieczka za miasto, spacer po pobliskim lesie lub przechadzka po pobliskim parku. Jeśli jesteś jedną z tych osób, wyjdź na zewnątrz i załóż wygodne buty! Boisz się zimy i jesieni? Nie bądź!!! Możesz zainwestować w buty z wodoodporną i/lub oddychającą membraną. Takie buty są świetne na długie wędrówki i sprawdzą się w każdym terenie. Możesz cieszyć się swoją aktywnością bez względu na pogodę, wybierając odpowiednie buty trekkingowe.

Biegaj dla swojego zdrowia!

Bieganie na zewnątrz w niższych temperaturach może zniechęcać. Alternatywą jest bieżnia. Warto pamiętać o korzyściach prozdrowotnych, jakie może przynieść aktywność w niskich temperaturach, takich jak zwiększenie metabolizmu, spalanie kalorii czy poprawa odporności. Według badań naukowych, osoby ćwiczące na świeżym powietrzu mają więcej energii, rzadziej odczuwają depresję i chętniej kontynuują ćwiczenia. Chłodne powietrze zmniejsza stres cieplny, co ułatwia bieganie. Nic dziwnego, że większość maratonów odbywa się w październiku lub listopadzie.

Czujesz się zmotywowany do wyjścia na zewnątrz, więc nadszedł czas, abyś zastanowił się nad odpowiednim strojem. Warstwowanie jest kluczem do wygodnego i efektywnego treningu. Wybierz odzież do biegania Under Armour i Diadora. Znajdziesz tu Tshirty z krótkim i długim rękawem, legginsy termiczne i bluzy docierające, a także kurtki wiatro- i wodoodporne.

Buty do biegania to podstawa. Zapewniają amortyzację, stabilność i lekkość. Znajdź odpowiedni model dla siebie i rozpocznij treningi na świeżym powietrzu.

Znajdź zewnętrzny motywator

Powszechnie wiadomo, że ludzie, którzy chcą schudnąć, nabrać formy i zachować zdrowie, są najlepszymi motywatorami do aktywności. Bądźmy szczerzy, może być trudno zachować motywację, gdy na dworze jest zimno, a wokół domu czyhają pokusy, takie jak miękka kanapa, ulubiony program telewizyjny czy torebka chipsów. Być może przygotowujesz się do przebiegnięcia półmaratonu na wiosnę lub do zostania trenerem osobistym. Możesz wyznaczyć cel, zapisując się wcześniej i podejmując zobowiązanie.

Co jeszcze? Ustalenie nagrody za osiągnięcie celu, który warto zrealizować. Nowa para butów do biegania, dres lub jakakolwiek inna zachęta pomoże Ci pozostać na dobrej drodze. Idź na całość!