Jedzenie lodu może wydawać się absurdalne. Nie jest to dobry pomysł, chyba że na zewnątrz jest gorąco (a tak jest) lub istnieją badania naukowe, które potwierdzają tę ideę. Ale czy to naprawdę prawda?

Annals of Internal Medicine, czasopismo naukowe, donosi, że jedzenie lodu pomaga zredukować tkankę tłuszczową. Istnieją też inne oznaki (patrz poniżej). Organizm stałocieplny musi najpierw ogrzać lód, aby go przyswoić. Będzie to wymagało energii. Sam lód nie ma kalorii, więc bilans energetyczny jest jeszcze bardziej korzystny. Wygrana-wygrana? Tak, ale zawsze znajdą się jakieś "ale".

Energia wymagana do podgrzania kilku kostek lodu jest zazwyczaj marginalna, zwłaszcza w skali tygodnia lub dnia. Na pewnym poziomie kilka dodatkowych kalorii może zrobić dużą różnicę, ale nie zastępują one zdrowej diety i regularnych ćwiczeń. Po drugie, wiadomo, że lód uszkadza szkliwo zębów, więc lepiej go nie gryźć. Picie mocno schłodzonej wody ma podobny efekt. Po trzecie, jedzenie lodu może uzależniać. Uzależnienie to ma nawet swoją własną nazwę (słyszałeś już o pagofagii? ).

ZOBACZ TAKŻE: Rotacja węglowodanami jest łatwiejsza niż myślisz!

Czy warto żuć kostki lodu, aby zrzucić kilka zbędnych kilogramów? Choć teoretycznie wszystko się zgadza, my twierdzimy, że nie. Uważamy, że dieta i trening powinny być podstawą. Jedzenie lodu to inna opcja. Mamy lepsze pomysły niż lód. Oto cztery z naszych propozycji.

Osłodź sobie dzień tym słodkim przysmakiem

Mrożony sok z arbuza jest idealny po treningu. Zmiksuj miąższ owocu, wodę, lód, miód i liście mięty. Schłodzisz się, odświeżysz i dostarczysz węglowodanów do mięśni w celu szybszej regeneracji.

Pikantny

Dodaj odrobinę wody do pikantnego sosu lub dodaj trochę chili lub jalapeno do wody z lodem, aby uzyskać zimny napój, który jest dwa razy lepszy. Kapsaicyna, która przyspiesza metabolizm, jest również obecna w tym zimnym napoju.

Kawa

Umieść kostkę lodu w espresso lub w ustach podczas picia. Można również zamrozić kawę, a następnie ssać kawę z lodem.

Mięta

Następnym razem, gdy będziesz robić kostki lodu, spróbuj zamrozić świeże liście mięty. Ich aromat sprawi, że lemoniada i woda z lodem będą jeszcze smaczniejsze. Nie dodawaj cukru.

Źródła informacji:

Autor: AB/NLS

POLECANE ARTYKUŁY

  • Jaki jest Twój poziom tkanki tłuszczowej - Kalkulator

  • CZY JEST SENS JEŚĆ DALEJ TE SAME PRODUKTY?

  • ROZCIĄGANIE: (NIE)SKUTECZNA METODA PRZYGOTOWANIA WYSOKIEJ JAKOŚCI TKANKI

  • OMEGA-3 SPORTS