W naszych artykułach często poruszamy temat treningu siłowego i podnoszenia ciężarów. Twierdzimy również, że chodzenie na siłownię ma wiele zalet. Wspomnimy o tych informacjach w tym artykule, ale chcemy wysłać wiadomość tylko do kobiet. Istnieje kilka mitów na temat siłowni, które wciąż krążą wśród kobiet. Mity te są całkowicie błędne i z jakiegoś powodu nie znikają.

Dziś zajmiemy się niektórymi z największych mitów i wyjaśnimy, dlaczego warto regularnie chodzić na siłownię. Naszą listę mitów na temat treningu siłowego kobiet zaczniemy od tego najbardziej powszechnego:

Będę wyglądać jak facet

Kobiety obawiają się, że podnoszenie ciężarów sprawi, że będą wyglądać męsko. Jeśli nie jesz dużo suplementów i ciężko trenujesz z dużymi ciężarami przez wiele lat, nie zobaczysz tego efektu. Możliwe jest również, że nie zbudujesz tak dużo mięśni jak mężczyzna, ponieważ kobiety mają naturalnie mniej testosteronu. Jeśli chcesz wyglądać bardziej jak mężczyzna, musiałabyś przyjmować różne suplementy. Zakładamy, że nie to jest Twoim celem. Trening siłowy jest Twoim przyjacielem, jeśli Twoim celem jest ujędrnienie ciała lub utrata wagi.

Ten sposób nie pomoże Ci schudnąć i stracić tkanki tłuszczowej

Kobiety często stawiają sobie za cel utratę wagi i tkanki tłuszczowej. Cele te są często związane z ćwiczeniami cardio, które często prowadzą do biegania, biegania i jeszcze więcej biegania. Poleganie wyłącznie na cardio i ignorowanie treningu siłowego jest nie tylko nieskuteczne, ale i krótkowzroczne. Jeśli masz więcej masy mięśniowej, możesz spalić więcej kalorii przy każdym wykonywanym ruchu, niezależnie od tego, czy trenujesz, czy nie. Możesz spalać kalorie biegając, ale twoja masa mięśniowa jest zaniedbywana. Twoje możliwości są poważnie ograniczone. Zastąp połowę swoich treningów cardio treningiem siłowym, a najlepiej połącz oba. Zwiększy to efektywność wysiłku, a co najważniejsze, przyniesie rezultaty.

będę musiał trenować z dużymi ciężarami

Trening siłowy często kojarzy się z dużymi ciężarami, ale w rzeczywistości jest to po prostu trening z dodatkowym obciążeniem. To Ty decydujesz, jak duże powinno być obciążenie. Możliwe jest odczekanie wielu miesięcy, zanim będzie można rozpocząć trening z dużymi ciężarami. Możliwe, że ten czas nigdy nie nadejdzie. Wszystko zależy od umiejętności opanowania techniki ćwiczeń, a także celów i preferencji. Trening siłowy niekoniecznie musi oznaczać duże ciężary.

Podnoszenie ciężarów jest niebezpieczne

To prawda - ale tylko wtedy, gdy podnosisz je nieprawidłowo. W dobrym programie treningowym bardzo ważna jest technika wykonywania ćwiczeń. Jeśli dobrze trenujesz, prawdopodobnie zaczniesz od niższej intensywności i lżejszych ciężarów. Powinny one być tak lekkie, byś mógł je podnosić bez żadnego wysiłku. Tego typu wprowadzenie do treningu pomoże ci przyzwyczaić się do dodatkowych ciężarów i ruchów, z którymi będziesz musiał zmierzyć się w przyszłości, prawdopodobnie z większym obciążeniem. Jeśli jesteś ambitny, możesz pracować nad swoją techniką przed pełnowymiarowym lustrem w domu, bez dodatkowego obciążenia. Istnieje kilka sposobów na naukę techniki, a każdy z nich powinien prowadzić do bezpiecznego treningu siłowego.

BĘDĘ MUSIAŁ trenować codziennie

Kobiety (i ogólnie ludzie "podchodzący" do treningu) mają tendencję do wierzenia, że trening wymaga codziennego wysiłku. Nie może to być dalsze od prawdy. Zacznij od 2 lub 3 treningów tygodniowo, jeśli dopiero zaczynasz. Jeśli chcesz pozostać aktywnym w dni wolne, zrób to! Możesz zwiększyć częstotliwość swoich treningów, niezależnie od tego, czy wykonujesz je na siłowni, czy nie, ale nie powinieneś oczekiwać, że będziesz tam spędzać każdy dzień. Spróbuj zaprzyjaźnić się z zasadą "Regeneracja jest częścią treningu!". Odpoczynek jest tak samo ważny jak trening, jeśli chcesz widzieć stałe i systematyczne rezultaty.

MOJA KOBIECA SYLWETKA ZOSTANIE ZRUJNOWANA PRZEZ TRENING SIŁOWY

Jest to wariacja na temat pierwszego mitu, który omówiliśmy powyżej. W tym przypadku nie chodzi jednak o stanie się mężczyzną, ale o zepsucie pewnych części ciała. Weźmy za przykład nogi. Kobiety często wierzą, że trening nóg zwiększy ich nogi, a nawet biodra. To samo dotyczy treningu brzucha. Dobry trening powinien poprawić niedoskonałości sylwetki i uwydatnić jej atuty. Problem zaczyna się w momencie zadania sobie pytania: "Co to znaczy dobry trening?". Aby odpowiedzieć na to pytanie, należy najpierw wybrać odpowiednie ćwiczenia. Jeśli jesteś nowy w tym temacie, przeczytaj nasze artykuły na temat najlepszych ćwiczeń na brzuch, nogi, ramiona, plecy i klatkę piersiową.

Jeśli masz wątpliwości, czy trening siłowy przyniesie Ci korzyści, zostaw komentarz. Postaramy się rozwiać te wątpliwości.

POLECANE ARTYKUŁY

  • Największe błędy w treningu cardio
  • Najczęstsze błędy popełniane podczas treningu z KETTLEBELLS
  • 7 NAJCZĘSTSZYCH BŁĘDÓW POPEŁNIANYCH PODCZAS TRENINGU W DOMU
  • 27 NAJLEPSZYCH ĆWICZEŃ NA BRZUCH