Koniec roku kalendarzowego przypomina okres świąteczny. Wszyscy nagle stają się bardziej zainteresowani dobrym wyglądem. To dobry pomysł, ale nie da się zrobić wszystkiego w kilka krótkich tygodni. Musisz wybrać jedną rzecz. Jeśli chcesz, możesz popracować nad swoim ciałem. Podamy kilka wskazówek, które pomogą Ci podjąć działania bez szaleństwa.

Ten artykuł zawiera:

 • Już teraz zacznij przygotowywać formularz na uroczystość sylwestrową
 • Zasada pierwsza: Nie rób wszystkiego na raz
 • Zasada druga: Działaj z głową
 • Zasada trzecia: Nie przesadzaj z ograniczeniami
 • Formularz na imprezę noworoczną - życz sobie samych dobrych rzeczy

Już teraz zacznij przygotowania do imprezy sylwestrowej.

Wszyscy chcemy dobrze wyglądać na specjalne okazje. Możemy ukryć niektóre z naszych wad za pomocą ubrań, ale usunięcie ich brzmi bardziej atrakcyjnie. Nie panikuj, jeśli jesteś wśród tych, którzy właśnie zdali sobie sprawę, że impreza sylwestrowa jest już za kilka tygodni. To niewiele, ale nadal możesz coś zrobić, jeśli zaczniesz teraz.

Ale sama decyzja o zmianie nie wystarczy. Potrzebna jest także odrobina konsekwencji, szczypta entuzjazmu i plan, aby wszystko się udało. Stworzyliśmy trzy proste zasady, które pomogą ci osiągnąć cel.

Zasada pierwsza: Nie rób wszystkiego na raz

Rozumiemy i wiemy, że chciałbyś być w stanie schudnąć, zbudować mięśnie i wyrzeźbić swoje ciało w tym samym czasie w mniej niż miesiąc. Niestety, cel ten jest nieosiągalny, chyba że masz genetykę godną bogów. Możesz osiągnąć wiele, jeśli skupisz się na jednej rzeczy. Zastanów się, który z Twoich celów związanych z sylwetką jest dla Ciebie najważniejszy. Czy chcesz schudnąć, pokazać więcej mięśni, a może zbudować mięśnie? Po podjęciu decyzji trzymaj się jej aż do imprezy noworocznej. Da ci to większą szansę na sukces.

Jeśli chcesz schudnąć, powinieneś przede wszystkim zwrócić uwagę na to, co jesz.

Wyeliminuj niezdrowe i wysokokaloryczne produkty. Pij jak najmniej płynów w ciągu dnia (najlepiej zero). Możesz osiągnąć idealną wagę, dodając umiarkowane ćwiczenia kilka dni w tygodniu.

Jeśli chcesz zyskać więcej mięśni, zmień swój program treningowy

Może obciążenie, z którym teraz pracujesz, nie jest już dla ciebie wystarczające? Nie jest złym pomysłem skorzystanie z bardziej wymagającego programu treningowego lub zasięgnięcie porady trenera. Powinieneś również mieć niewielką nadwyżkę kaloryczną, aby dać swoim mięśniom coś, z czego mogą rosnąć.

Jeśli chcesz wyrzeźbić ciało, czeka Cię dużo pracy.

Musisz obniżyć procentową zawartość tłuszczu w organizmie, jednocześnie budując masę mięśniową. Aby to zrobić, potrzebujesz diety bogatej w białko i regularnych treningów.

Zobacz więcej: Które białko jest najlepsze? Ranking bez odżywek

Jak najlepiej zorganizować imprezę sylwestrową? Działaj z głową

Kolejnym krokiem jest wdrożenie planu w życie. Masz ograniczony czas i dlatego musisz być konsekwentny. Nie osiągniesz swojego celu, jeśli będziesz podjadać tu i tam, pomijać treningi lub zaniedbywać sen i odpoczynek. Staraj się unikać popełniania podobnych błędów i trzymaj się "harmonogramu". Jeśli masz trudności z utrzymaniem spójności, być może trener może pomóc lub pracować z kimś innym (przyjacielem, współmałżonkiem itp.). Będzie łatwiej.

Powinieneś także krytycznie i realistycznie ocenić swój plan. Jest mało prawdopodobne, że uda ci się schudnąć 15 kg i wypracować sześciopak na miarę Mr. Jednak bardziej realistyczna jest sylwetka z półtonami i lepszą definicją. Możesz nie myśleć, że utrata 15 kilogramów i sześciopak godny Mr. Olympia jest realistyczna, ale utrata pół kilograma i przedefiniowanie sylwetki brzmi bardziej realistycznie.

 • Jeśli masz problemy z dotrzymaniem swoich postanowień, poszukaj profesjonalnej pomocy. Możesz skorzystać z planu żywieniowego lub planu treningowego przygotowanego przez profesjonalistę. Nie będziesz musiał przygotowywać ich samodzielnie, co ułatwi ci przestrzeganie planu.
 • Włącz kogoś innego. Może to być przyjaciel (partner) lub partnerka. Jako grupa będziecie szczęśliwsi i będziecie mogli wzajemnie się motywować.

Zasada trzecia: Nie przesadzaj z ograniczeniami

Wiele osób popada w skrajności, gdy mają mało czasu na wykonanie zadania. Nie, nagłe jedzenie 1000 kcal dziennie nie pomoże. To samo dotyczy spędzania każdego wieczoru na siłowni. Twoje ciało nie jest automatem, któremu możesz zmienić program. Możesz sprawić, że Twoja sylwestrowa forma będzie bardziej imponująca poprzez ciężką pracę, ale nie poprzez niszczenie siebie.

 • Wyznacz sobie realistyczny, osiągalny cel. Nie stosuj głodowych diet i daj swojemu ciału wystarczająco dużo czasu na regenerację po ciężkim treningu.
 • Skoncentruj się na jednym aspekcie diety lub treningu, który powstrzymuje Cię przed osiągnięciem wymarzonej sylwetki. Nie musisz dodawać kolejnych zadań. Wyeliminowanie słodkich napojów lub fast foodów z diety lub zwiększenie aktywności w ciągu tygodnia pracy to już poważne zadania. Nie masz czasu na wyznaczanie wielu celów jednocześnie.

Formularz na imprezę sylwestrową - Nowy Rok, Nowy Ty

Postanowienia są często podejmowane na początku nowego roku. Zasadniczo nie ma w tym nic złego. Wszyscy jednak wiemy, jak wiele z tych postanowień się kończy. Badanie dotyczące dotrzymywania postanowień noworocznych? Ten artykuł wyjaśnia, dlaczego tak się dzieje. Strona odpowiedzialna za planowanie nie zawsze współpracuje z drugą stroną odpowiedzialną za działanie.

Czy to oznacza, że nie powinieneś podejmować postanowień dotyczących zdrowszego stylu życia? Oczywiście, że nie. Możesz je robić, jeśli chcesz, ale powinieneś upewnić się, że są one czymś, co możesz osiągnąć. Wyznacz sobie termin osiągnięcia celu i nagradzaj się, gdy go osiągniesz. Powodzenia na imprezie noworocznej!

Źródła:

Autor: Monika Kostrzewa/NLS

POLECANE ARTYKUŁY

 • BURPEE ZE SZTANGĄ - NOWY SPOSÓB NA LEPSZĄ FORMĘ

 • 7 ORYGINALNYCH TRENINGÓW TRADEMILL, KTÓRE SPRAWDZĄ TWOJĄ FORMĘ

 • PODCIĄGANIE NA DRĄŻKU

 • Jaki jest wpływ alkoholu na wydajność i dyspozycję sportowca?