Niezależnie od pory roku, ochrona oczu jest niezbędna podczas aktywności na świeżym powietrzu. Dobrze dobrane sportowe okulary przeciwsłoneczne zapewnią maksymalną widoczność, nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach. Zapewniają ochronę przed promieniami UV, chronią przed ciałami obcymi, filtrują odblaski od wody lub śniegu, a także zwiększają kontrast. Chcesz poprawić bezpieczeństwo i komfort podczas treningu. Wyglądaj dobrze w swoich okularach

Czy jeździsz na rowerze? Czy biegasz? A może wolisz nordic walking lub bieganie? Twój wzrok jest kluczowy dla każdego rodzaju aktywności. Ważne jest, aby zadbać o swój wzrok i zapewnić sobie odpowiednie warunki do ćwiczeń. Profesjonalne okulary sportowe są wykonane tak, aby wytrzymać nawet najbardziej wymagający trening na świeżym powietrzu. Nie jesteś pewien czynników, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie? Rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

Komfort to podstawa

Istnieje wiele opcji dla sportowych okularów przeciwsłonecznych, ale komfort powinien być zawsze twoim głównym priorytetem. Chcesz, aby dobrze pasowały, były lekkie, elastyczne i odporne na uszkodzenia. Ważne jest, aby pozostały na miejscu bez względu na to, jak intensywny jest Twój trening, nawet gdy się spocisz. Czy kiedykolwiek czujesz to niezręczne uczucie, gdy okulary spadają Ci z nosa podczas jazdy na rowerze? Powinieneś wybrać model, który posiada gumowe zauszniki i noski, takie jak okulary przeciwsłoneczne HAWKERS FLUOR CYCLING. Model ten charakteryzuje się również szerszym polem widzenia dzięki konstrukcji półramki.

Ważne jest, aby prawidłowo dopasować okulary do swojej twarzy. Zapewni to nie tylko komfort, ale i bezpieczeństwo. Promieniowanie UV może uszkodzić delikatną skórę i oczy ze wszystkich stron. Może również wpływać na widzenie w pochmurne dni. Upewnij się, że masz na okularach filtr UV400, który chroni zarówno przed promieniami UVA, jak i UVB. Promieniowanie UV może spowodować poważne uszkodzenia oczu. Maksymalna ochrona? Powinieneś sprawdzić okulary NIKE GALE FORCE CW4669.

Okulary z polaryzacją są lepsze!

Płaskie powierzchnie, takie jak drogi i samochody, mogą powodować oślepiające odblaski, które powodują zniekształcenia w postrzeganiu kolorów i kształtów. Rozwiązaniem jest polaryzacja. Okulary z taką powłoką działają jak żaluzja, filtrując poziome promienie i tłumiąc jasne odblaski.

Soczewki polaryzacyjne poprawiają kontrast i sprawiają, że kolory i przedmioty wydają się naturalne, zwiększając komfort widzenia, a także bezpieczeństwo. Zapewniają również pełną ochronę przed promieniowaniem UV. Okulary polaryzacyjne to świetny wybór dla miłośników sportów outdoorowych, zarówno latem jak i zimą. Zależy Ci na lekkim, trwałym i niezawodnym modelu. Gogle HAWKERS POLARIZED BARRY TRAINING są lekkie, trwałe i zapobiegają zaparowaniu.

Warto wiedzieć, że polaryzacja może utrudniać odczyt informacji na smartfonach czy zegarkach sportowych.

Jaki jest najlepszy odcień soczewki?

Różne odcienie dla okularów zostały stworzone, aby prawidłowo spełniały swoje zadanie. Można je dostosować do różnych rodzajów światła słonecznego i do różnych rodzajów aktywności. Chcesz mieć lepszą widoczność i bardziej efektywny trening. Przyjrzyj się kolorom soczewek.

Szare soczewki, takie jak w okularach HAWKERS FLOR CYCLING są najbardziej uniwersalne i neutralne. Nie zmieniają one postrzegania kolorów i zachowują kontrast. Soczewki te mogą być noszone niemal w każdym sporcie, w słoneczne dni lub w normalnym świetle dziennym. Aby ograniczyć światło wpadające do oczu, należy zdecydować się na ciemniejsze soczewki, jeśli biegamy po asfalcie w intensywnym słońcu. W modelu NIKE ADRENALINE EV0605 dostępne są.

Jakość widzenia znacznie poprawia zastosowanie wersji brązowej i bursztynowej. Zwiększa to kontrast i głębię ostrości. Wersje brązowe będą bardziej odpowiednie przy intensywnym świetle słonecznym, natomiast te pierwsze sprawdzą się podczas pochmurnych dni. Okulary te nadają się do jazdy na rowerze, ale także do biegania, jazdy na nartach i trekkingu. Model NIKE ENDURE CW4652 może Cię zainteresować.

Niebieskie soczewki są odpowiednie dla rowerzystów, narciarzy i tenisistów. Mogą zwiększyć kontrast między kolorem niebieskim a zielonym, a także zmienić postrzeganie innych kolorów. Najlepiej sprawdzają się w warunkach słabego oświetlenia i przy niepewnej pogodzie. Zobacz okulary NIKESKYLON Ace EV1125.

Jeśli szukasz okularów, które zapewnią ulgę Twoim oczom, to postaw na model NIKE ENDURE CW4651. Całoroczne, odpowiednie na każdą pogodę. Zmiękczają obraz, zmniejszając zmęczenie oczu. W słoneczne dni dodatkowo zmiękczają go, łagodząc zmęczenie oczu. Natomiast w pochmurne dni zwiększają kontrast i poprawiają wyrazistość. Są kompatybilne ze wszystkimi aktywnościami, tak jak szare.

Warto poszukać okularów z żółtymi soczewkami, takich HAWKERS BLUES ACID TRAINING, gdy niebo jest zachmurzone, słońce zachodzi lub jest mgła. Są idealne do jazdy na rowerze, ponieważ zapewniają kontrast i jasność, dzięki czemu świetnie nadają się do jazdy po lesie. Mogą być również noszone przez tenisistów, łyżwiarzy i narciarzy.