Parametry okularów przeciwsłonecznych

Powszechne jest przeoczenie dodatkowych numerów, które są oznaczeniami na wszystkich okularach przeciwsłonecznych. Jest to ogromny błąd, ponieważ wskazują one na kluczowe parametry. Dzięki nim każdy może wybrać odpowiedni dla siebie produkt i zapewnić sobie bezpieczeństwo. Chodzi tu przede wszystkim o rodzaj filtra przeciwsłonecznego. Dyrektywa Unii Europejskiej 89/686/EWG opisuje podział na 0 i 4. Jest on wspólny dla wszystkich krajów członkowskich. Filtr 0 jest uważany za najsłabszy i w niewielkim stopniu chroni przed promieniami słonecznymi. Filtr 4, czyli najwyższy stopień, zapewnia bardzo wysoką ochronę. Powszechne jest wyposażanie wysokiej klasy okularów przeciwsłonecznych w soczewki z tym filtrem. Należy pamiętać, że stopień ochrony 3 jest wystarczający do profesjonalnego uprawiania sportu. Większość wysokiej klasy okularów przeciwsłonecznych posiada ten filtr, np. model VR46 Academyx HAWKERS Sport.

Filtry fotochromowe i polaryzacyjne to dwa najważniejsze filtry do okularów przeciwsłonecznych. Pierwszy z nich ma tę zaletę, że wyostrza obraz. Okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją to świetne rozwiązanie dla kierowców, a także osób uprawiających sporty na świeżym powietrzu. Dotyczy to zwłaszcza tych, którzy uwielbiają jeździć na nartach i snowboardzie. Drugi filtr chroni narząd wzroku. Jednak dostosowuje się on również do natężenia światła. Oznacza to, że soczewka stanie się ciemniejsza, jeśli otoczenie będzie jaśniejsze. Jest to świetne rozwiązanie dla osób z wadami wzroku. Okulary te mogą być noszone w miejsce ich zwykłych okularów. Parametry mogą być opisane słowami, ale nie zawsze. Piktogramy używane do opisywania cech okularów muszą zawierać informacje i wyjaśnienie.

Wybierz okulary w zależności od pory roku

Nasi klienci wciąż uważają, że okulary przeciwsłoneczne na zimę są bezużyteczne. W zimie dni są krótsze, a słońce jest mniej silne. Intensywność słońca może się zmieniać w ciągu roku. Ważne jest, aby wybrać odpowiednie okulary przeciwsłoneczne dla różnych warunków pogodowych.

Okulary przeciwsłoneczne do treningu w lecie

Projektanci, myśląc o sportach letnich, skupiają się na rowerzystach. Mają oni specjalne potrzeby i wymagają wysokiej jakości okularów. Oto najważniejsze punkty, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze okularów do jazdy na rowerze.

- kompatybilność z kaskiem -Zauszniki nie powinny szczypać. technologia anti-fog - Zapobiega zaparowaniu Wewnętrzna strona okularów, Ochrona soczewek i boków Chroń swój wzrok przed światłem wpadającym przez bok okularów. Modele sportowe wymagają od Ciebie zachowania idealnego widzenia pod każdym kątem. HAWKERS Polarized red Cycling to model, który jest przeznaczony dla rowerzystów. Modele idealnie pasujące na głowę poleca się biegaczom oraz osobom lubiącym górskie wycieczki. Okulary do biegania Nike Endure ECW4651 to świetny stosunek jakości do ceny. Posiadają soczewki o 6-stopniowej krzywiźnie oraz zaawansowaną technologię Terrain Tint. Pozwala to na ostrą widoczność nawet w mocnym oświetleniu. Można je dopasować do każdego kształtu głowy i nie pozostawiają zbyt wiele miejsca na światło słoneczne.

Okulary zimowe

Należy nosić okulary, które chronią przed promieniami słonecznymi od śniegu, zwłaszcza w miesiącach zimowych. Gogle narciarskie są niezbędne dla snowboardzistów i narciarzy. Najlepsze modele posiadają te cechy:

- odporność soczewek na uszkodzenia mechaniczne (najlepsze będą wykorzystywać poliwęglan), oraz - anti-fog tech (ze względu na to, jak gogle muszą ściśle przylegać do głowy. W tańszych modelach, bez tej technologii, błyskawicznie parują i uniemożliwiają bezpieczne uprawianie sportu). - pianka pochłaniająca wilgoć, która pozwala na szybką i łatwą wymianę soczewki. - Kompatybilność z kaskami. Takie parametry posiadają okulary narciarskie Hawkers Grey Purple Artik.

Wybór gogli

Najpierw musimy zastanowić się nad najlepszymi parametrami naszych nowych okularów przeciwsłonecznych. Niektóre osoby bardziej zwracają uwagę na cenę niż na jakość. Musimy też wziąć pod uwagę wygląd modeli, które mają bardzo podobne lub identyczne parametry. Okulary sportowe dają więcej możliwości, ponieważ często są unisex. Niektóre mają zarówno wersje męskie, jak i damskie. Można też znaleźć modele, które pasują do różnych kształtów głowy. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek.

- owalne : Te osoby mają najłatwiej, bo świetnie wyglądają w każdym typie czy okularach. Mogą też wybrać nietypowy model, który zachwyci wszystkich: Nike Skylon Ace EV1125. - Okrągłe Najlepsze okulary do wyszczuplania twarzy takie jak kwadratowe czy prostokątne, powinny być proste jak Nike Circuit EV1195. - Trójkątne Tego typu głowy należy unikać, jeśli zależy nam na podkreśleniu skroni. Polecane są okulary tego typu: półpatentowe lub motylkowe, np. Hawkers Photoschrome Training. - Kwadratowe W przeciwieństwie do osób o okrągłej twarzy powinny one wybierać modele, które mają łagodne kształty. Mogą to być okulary pilotki, okulary okrągłe lub kocie oczy takie jak Hawkers Diamond Black Clear Blue Warwick X. -. Prostokątne Mają nieco więcej możliwości, ponieważ mają dłuższą twarz niż osoby o kwadratowej głowie. Mogą nosić okulary owalne, duże prostokątne (szersze i większe), a także okulary typu kocie oczy. Okulary te są bardzo modne i będą się wyróżniać, jeśli masz oprawkę Hawkers Carey Green Bottle Fletcher.

Czy ważne jest, aby wybrać odpowiedni kolor soczewek okularowych?

Tak!!! To kolejne zaskoczenie dla przeciętnego konsumenta.

- Szary obiektyw Najbardziej uniwersalna i popularna. Wyróżnia się zdolnością do zachowania kolorów i kontrastów. soczewka pomarańczowa Świetnie sprawdzają się w pochmurne dni, jak również po zmroku. Zachowują odpowiedni kontrast nawet w warunkach słabej widoczności. Soczewki te są świetne dla golfistów, tenisistów i snowboardzistów. soczewka niebieska Ich właściwością jest zwiększenie widoczności kolorów zielonych na tle, które jest niebieskie. Warto z nich skorzystać, jeśli warunki pogodowe są nieprzewidywalne. Dlatego są popularne wśród tenisistów i rowerzystów. - Soczewka brązowa Wszystkie odcienie brązu dobrze sprawdzają się w jasnym świetle słonecznym, zmiękczając kolory i zwiększając głębię ostrości. Jest to świetne rozwiązanie dla wrażliwych oczu. Świetnie sprawdzają się podczas takich aktywności jak wspinaczka górska, sporty zimowe, żeglarstwo czy bieganie. - Soczewki zielone-. Dobrze sprawdza się w jesienne słoneczne dni, poprawia kontrast widzenia. Uspokaja i zmniejsza zmęczenie oczu przy dużym nasłonecznieniu. Nie jest polecana dla kierowców, gdyż może zaburzać rozpoznawanie kolorów. - Soczewka żółta Sprawdzi się w pochmurny dzień i daje podobny efekt jak soczewka pomarańczowa. Ta soczewka jest świetna do jazdy w warunkach mgły lub deszczu. - czerwona soczewka - Zwiększa kontrast i poprawia postrzeganie kolorów, dzięki czemu może być używana w pełnym słońcu. Jest idealna dla osób trenujących na zewnątrz. Nie nadaje się jednak dla kierowców, podobnie jak soczewka zielona. - różowa soczewka - Zwiększa kontrast i widzenie kolorów w warunkach słabego oświetlenia. Świetnie nadają się dla wędkarzy i rowerzystów.