Ból pleców to powszechny problem. Może powodować utratę chęci do życia i uniemożliwiać spokojny sen, leżenie, siedzenie lub stanie. Środki przeciwbólowe to nie jedyny sposób na ulgę. Chwyć za sztangę, by wzmocnić mięśnie tułowia, a możesz trwale wyeliminować tę nieprzyjemną dolegliwość lub przynajmniej ją zmniejszyć.

Ból dolnej części pleców: plaga i dolegliwość, z którą można walczyć.

Ból pleców to znak czasów. Większość z nas ma siedzącą pracę i spędza dużą część dnia w pozycji siedzącej. Dojeżdżamy do pracy samochodami lub środkami transportu publicznego, albo po prostu przesiadamy się z łóżka na krzesło.

Taki styl życia jest trudny dla pleców. Jest to szczególnie trudne dla dolnej części pleców, ponieważ obszar lędźwiowo-krzyżowy jest poddawany największemu naciskowi, gdy siedzisz przez długi czas. Może to prowadzić do uporczywego bólu, problemów z dyskami międzykręgowymi i hiperlordozy. Nadmierne wygięcie kręgosłupa, zwykle w dolnej części. Powoduje to paraliżujący ból i niemoc nóg.

Możesz zapobiec lub poprawić wszystkie te "przyjemności", a zajmie Ci to nie więcej niż 15-20 minut dziennie. W jaki sposób? Używając sztangielek.

Jak możesz skorzystać z martwego ciągu na ból pleców?

Coraz więcej badań jest prowadzonych na ten temat, ponieważ ból pleców staje się coraz bardziej powszechny. Wiele z tych badań koncentruje się na poprawie funkcjonowania osób, które już mają podobny problem. Ilustruje to badanie zatytułowane Which Patients With Lower Back Pain Benefit from Deadlift Training? które koncentruje się na aspekcie treningu siłowego w bólach pleców. Journal of Strength and Conditioning Research opublikował badanie, które opisuje wpływ martwego ciągu na dyskomfort i ból w dolnej części pleców. W testach wzięło udział 35 osób z bólem mechanicznym (przepuklina dysku, uraz fizyczny, zwężenie kanału nerwowego, złamania itp. Testy zostały przeprowadzone na 35 osobach. Uczestnicy przechodzili trening oporowy oparty na martwym ciągu przez 8 tygodni, z pomocą fizjoterapeuty.

Wyniki badania prawdopodobnie Cię zaskoczą - dwie trzecie pacjentów zgłosiło znaczną poprawę stanu zdrowia i samopoczucia. Intensywność bólu pleców zmniejszyła się o ponad 30%, a mobilność wzrosła. Wszyscy uczestnicy wykazali poprawę wytrzymałości, jakości i siły mięśni tułowia. W innych badaniach stwierdzono, że ten rodzaj treningu nie jest skuteczny w przypadku osób, które odczuwają ból tak silny, że obawiają się ruchu. Jeśli nie jesteś jeszcze w tej grupie, powinieneś spróbować. Zauważysz różnicę, jeśli będziesz systematyczny. Ćwicz codziennie przez kwadrans ze sztangą lub (jeśli nie masz innego wyboru) z ciężarem własnego ciała.

Jakie są inne ćwiczenia zmniejszające ból w dolnej części pleców?

Trening oporowy może pomóc uniknąć urazów pleców. Możesz go stosować, jeśli masz problemy z plecami, ale upewnij się, że wykonujesz go zgodnie z zaleceniami lekarza lub fizjoterapeuty. Możesz również złagodzić ból w dolnej części pleców, robiąc częste przerwy. Po każdej godzinie pracy lub oglądania telewizji wstań i poruszaj się przez co najmniej 5 minut. Zrób kilka pompek lub przejdź kilka kroków. Zmniejszy to obciążenie oczu i kręgosłupa, a także ryzyko spłaszczenia dysków międzykręgowych. Ponadto, możesz również zastąpić swoje zwykłe krzesło piłką gimnastyczną [link: https://newlevelsport.pl/kategoria-produktu/pilki-gimnastyczne/] lub wybrać biurko z regulowanym blatem, przy którym możesz pracować na stojąco.

Źródła:

Autor: MK/NLS

POLECANE ARTYKUŁY

  • STILL STRAIGHT

  • RUMUŃSKI MARTWY CIĄG Z HANTLAMI

  • RUMUŃSKI MARTWY CIĄG ZE SZTANGĄ

  • MARTWY CIĄG - PRAWIDŁOWA TECHNIKA