"Dzień dobry" nie jest tak popularne jak kiedyś, a wielu trenerów uważa, że to ćwiczenie jest ryzykowne. Jeśli nauczysz się wykonywać je poprawnie, przekonasz się, że te obawy są bezpodstawne. Ćwiczenie "Dzień dobry" jest bardzo skuteczne dla całych łańcuchów tylnych! Nazwa tego ćwiczenia pochodzi od ruchu, który wygląda jak grzeczny ukłon. Nie daj się zwieść eleganckiej nazwie. "Dzień dobry" to wciąż wymagające ćwiczenie.

Co oznacza "dzień dobry"? Łańcuch tylny to zbiorcze określenie mięśni w tylnej części ludzkiego ciała. Są to wszystkie mięśnie od podstawy do pięt. Ważne jest, aby pamiętać, że niektóre mięśnie są bardziej znaczące niż inne. Głównymi mięśniami używanymi podczas "dzień dobry" są mięśnie kulszowo-udowe, pośladkowe maksymalne i prostowniki grzbietu. "Dzień dobry" to przede wszystkim ćwiczenie dolnej części ciała i tylnego łańcucha mięśniowego, ale zaangażowanych jest również wiele mięśni górnej części ciała. Będziesz potrzebował górnej części pleców i ramion, na przykład, aby sztanga nie zsunęła się z ramienia podczas powtórzenia. Po kilku powtórzeniach zdasz sobie sprawę, że twoje pośladki są tymi, które pracują najciężej.

dzień dobry ze sztangą

[embedyt]https://www.youtube.com/watch?v=Daq-wJMUnes[/embedyt].

Zaangażowane mięśnie: Mięśnie pośladkowe, grupa kulszowo-udowa, pachwiny, prostowniki grzbietu.

Sprzęt: Sztanga

Poziom trudności: Średnio zaawansowany

TRENING WYKONANIA

  • Stań ze stopami rozstawionymi na szerokość bioder, palcami skierowanymi do przodu i odblokowanymi kolanami.
  • Umieść sztangę nad górną częścią pleców. Uchwyt powinien być nieco szerszy niż szerokość barków. Napnij mięśnie brzucha i zablokuj łopatki.
  • Utrzymuj dobrą postawę, opuszczając się tak daleko, jak to możliwe, wykonując ruch zawiasowy bioder. Trzymaj plecy płasko i napięte mięśnie brzucha przez cały czas.
  • Odwróć wzorzec, przesuwając biodra do tyłu, aby powrócić do pierwotnej pozycji.
  • Powtórz żądaną liczbę powtórzeń. Unikaj blokowania nóg, garbienia się lub nadmiernego wyginania górnej i dolnej części pleców. Głowa powinna zawsze znajdować się w jednej linii, a plecy powinny być wyprostowane.

POLECANE ARTYKUŁY

  • Uginanie ramion ze sztangą
  • BURPEE ZE SZTANGĄ - NOWY SPOSÓB NA LEPSZĄ FORMĘ
  • TRENING BIEGACZA - ALTERNATYWY DLA PRZYSIADÓW ZE SZTANGĄ
  • Przysiady ze sztangą: 14 najlepszych ćwiczeń