Świat sportu może potwierdzić, że kreatyna działa. Ten jeden z najlepiej przebadanych suplementów nie przestaje zadziwiać - zawsze w pozytywny sposób. Okazuje się, że odpowiedni czas stosowania kreatyny przyspieszy efekty treningu. Dowiedz się, kiedy przyjmować kreatynę.

Kreatyna jest suplementem niemal doskonałym (a właściwie doskonałym organicznym związkiem chemicznym), jeśli jesteś osobą aktywną, to jej obecność na Twojej liście zakupów jest niezwykle ważna. Pomaga również w utrzymaniu wytrzymałości, snu i ochronie mózgu przed stresem oksydacyjnym. Jest to idealny suplement dla osób aktywnych, a jeśli chcesz pójść dalej, jest to ten, który powinieneś zabrać na bezludną wyspę. (Dodaj do pakietu kettlebells i taśmę do ćwiczeń). Skoro jesteśmy już myślami nad wodą, przenieśmy się na brzeg.

Według badań opublikowanych około rok temu, czas jest ważniejszy niż ilość spożywanej kreatyny dla przyrostu mięśni i wydajności.

Nie mamy na myśli dzielenia kreatyny na fazę ładowania i fazę podtrzymującą. Nie jest to dobry pomysł, jeśli nigdy nie stosowałeś kreatyny lub jeśli nie przygotowujesz się do zawodów. W końcu NIE potrzebujesz szybkiego nasycenia kreatyną. Jest to łatwe do zapamiętania i działa (ponieważ nasycenie będzie trwać dłużej). Na marginesie, monohydrat kreatyny jest najlepiej przebadaną formą kreatyny, więc inwestowanie w jabłczan, cytrynian lub inne groźnie brzmiące mieszanki jest zwykłą niegospodarnością.

Jaki jest cel pomiaru czasu? Uważa się, że przyjmowanie kreatyny w odpowiednim czasie przed treningiem zwiększy jej skuteczność w docieraniu do mięśni.

Przekrwienie mięśni wywołane wysiłkiem fizycznym może również wpływać na wchłanianie kreatyny przez tkankę mięśniową. Naukowcy odkryli, że szczytowe stężenie kreatyny występuje 2 godziny po spożyciu, a podwyższone stężenie utrzymuje się przez 4 godziny. Po ćwiczeniach przepływ krwi wraca do normy w ciągu 0,5 godziny.

Prowadzi to do wniosku, że najlepiej jest przyjmować kreatynę przed treningiem. Jeśli przestrzegasz programu treningowego i znasz przybliżony czas trwania jednostek treningowych, możesz użyć kreatyny, aby zakończyć trening przed upływem 2 godzin.

Taka strategia pozwoli szybciej osiągnąć lepszą formę. Istnieje jednak równie wiele badań (jeśli nie więcej), które sugerują, że dobrym pomysłem jest przyjmowanie kreatyny na pusty żołądek lub zaraz po treningu. Wniosek? Przyjmuj kreatynę regularnie, a o czas martw się dopiero w drugiej kolejności.

Źródła informacji:

Autor: PM/NLS

POLECANE ARTYKUŁY

  • PODCIĄGANIE NACHWYTEM CZY PODCHWYTEM - KTÓRY CHWYT JEST LEPSZY?

  • BURPEE ZE SZTANGĄ - NOWY SPOSÓB NA LEPSZĄ FORMĘ

  • 5 ĆWICZEŃ ROZCIĄGAJĄCYCH PRZED BIEGANIEM

  • SQUATS AGAINST WALL - 7 sposobów na dobry trening nóg