Ludzie uwielbiają przebywać na zewnątrz w letnim słońcu. Nawet dla najbardziej doświadczonych sportowców, wysokie temperatury mogą stanowić wyzwanie. Bieganie w upale jest jednym z najtrudniejszych wyzwań. Ale, możemy Cię zapewnić, że diabeł nie jest tak zły, jak go przedstawiają. W tym artykule omówimy, co należy zrobić, aby Twój letni trening był bezpieczny, a Ty czerpał z niego same korzyści.

Lato to wyzwanie dla biegaczy. Wysokie temperatury, wilgotność i ekspozycja na słońce - wszystkie te czynniki mają negatywny wpływ na komfort biegania. Upał jest szczególnie problematyczny, ponieważ podnosi temperaturę ciała i powoduje gwałtowny wzrost RPE (rate of perceived exertion to). Wilgotność również może stanowić problem. Gdy jest wysoka, ogranicza odparowywanie potu. Niska wilgotność, przeciwnie, może powodować utratę płynów i odwodnienie. Rozwiązanie? Rozwiązanie?

Buty to nie wszystko, co jest ważne!

Wszyscy będziemy powtarzać mantrę, że obuwie jest najistotniejszym elementem każdego programu treningowego. Element ten powinien być idealnie dopasowany do aktywności, preferencji i warunków pogodowych.

Na upalne dni powinieneś założyć buty do biegania, które są oddychające i posiadają siatkowe otwory wentylacyjne.

Nawet to może nie wystarczyć. Zaopatrz się w parę technicznych skarpet. Przegrzane stopy mogą prowadzić do pęcherzy. Dzieje się tak, ponieważ wilgoć w butach powoduje tarcie. Funkcjonalne tkaniny pomogą odprowadzić pot od skóry, zmniejszając prawdopodobieństwo powstawania otarć i bólu. Latem lepiej wybrać niższe modele, takie jak skarpety UNDER ARMOUR RUNN CUSHION NS Tab.

Zadbaj o bezpieczeństwo i nawilżenie swojej głowy!

Upalna pogoda może powodować skurcze cieplne, odwodnienie, wyczerpanie cieplne i inne dolegliwości. Udar słoneczny jest najpoważniejszą konsekwencją przegrzania. Może powodować osłabienie, nudności, wymioty, zawroty głowy, bóle głowy i dezorientację. Aby mu zapobiec, należy pić dużo płynów i chronić głowę.

Czapka z daszkiem jest najlepszym rozwiązaniem dla biegaczy. Nie tylko zmniejsza ona szansę na udar, ale także zapobiega przeciekaniu potu do oczu. Chroni też twarz przed promieniami słonecznymi.

Dla lepszej wentylacji wybierz modele z panelami z siatki, takie jak UNDER ARMOUR SHADOW CAP. Czapka posiada również filtr UPF 30, jest wykonana z tkanin technicznych jak UNDER ARMOUR RENEGADE CAP. Zastosowano w niej tkaninę z technologią UA Microthread, która zapewnia wysoką przepuszczalność powietrza.

Czy planujesz biegać dłużej niż 30 minut? Pij płyny przez cały trening, aby uniknąć odwodnienia. Zawsze powinieneś mieć przy sobie wodę, jeśli nie masz możliwości zaopatrzenia się w nią podczas biegu. Dlatego tak przydatna jest praktyczna butelka na wodę, taka jak NIKE HYPERFUEL WARTER BOTTLE 24 Oz.

Wskazówka od doświadczonych biegaczy: Jeśli biegasz pętle, zlokalizuj na trasie schowek, w którym będziesz mógł przechowywać wodę lub napój izotoniczny. Dzięki temu nie będziesz musiał trenować z dodatkowym obciążeniem.

Zwróć uwagę na swoje oczy!

Jest jeszcze jeden przedmiot, który znacznie poprawi Twój komfort biegania. Mowa o okularach przeciwsłonecznych. Chronią one Twoje oczy przed szkodliwymi promieniami UV, zapobiegają bólom głowy od jasnego światła, a także przeciwdziałają mrużeniu oczu.

Okulary przeciwsłoneczne wykonane specjalnie do aktywności na świeżym powietrzu są lekkie, chronią pod każdym kątem i nie odbijają się podczas treningu. Okulary te mogą zablokować niebezpieczne odblaski od samochodów lub wody na szlaku.

Kilka propozycji oferuje marka Hawkers. To modele treningowe stworzone dla miłośników sportów outdoorowych w każdych warunkach oświetleniowych. Wszystkie gogle wykonane z ultralekkiego, elastycznego materiału TR-9 zapewniają widzenie peryferyjne i nie parują od wewnątrz.

Okulary sportowe NIKE E CW4651 to klasyczny wybór dla osób lubiących bardziej tradycyjny styl. Są kontrastowe, przepuszczają 17% światła i dobrze przylegają do głowy dzięki lekkiej, elastycznej nylonowej oprawce.

Z letniego biegania płynie wiele korzyści. Ciało wykonuje lepszą pracę rozpraszając ciepło i zachowując płyny po letnich treningach. Produkuje również więcej czerwonych krwinek, dzięki czemu skuteczniej kontroluje temperaturę ciała.

Upewnij się, że przygotowałeś playlistę i torbę na ramię, taką jak NIKE LEAN ARM BAND PLUS. Następnie wybierz się na bieg lub szybki trening, aby przygotować się do ustanowienia nowych rekordów osobistych.